X
Ładowanie...

Tanie loty Andenes Bergen

już od 143 zł
28 mar 04 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Bergen

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Bergen
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
12 kwi (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bergen
22 kwi (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
05 kwi (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bergen
12 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Szczecin
05 cze (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bergen
09 cze (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
30 mar (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bergen
25 maj (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Katowice
22 mar (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bergen
25 mar (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Andenes Bergen

Przewodnik po lotach Andenes Bergen

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Andoya - Bergen, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Bergen lub w Andoya. Najistotniejsze ustalenia bagażowe reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie torby  tylko pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Często już podczas spisywania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Andoya - Bergen. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Andoya - Bergen zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.