gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Andenes Mo I Rana

już od 50 zł
23 lis 30 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Norwegia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Norwegia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
01 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Oslo
03 gru (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
01 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Oslo
04 gru (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
01 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Oslo
06 gru (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
01 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Oslo
08 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
04 gru (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Oslo
06 gru (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Andenes Mo I Rana

Przewodnik po lotach Andenes Mo I Rana

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Andoya - Mo I Rana, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Mo I Rana lub w Andoya. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za szkody torby  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Andoya - Mo I Rana. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Andoya - Mo I Rana zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.