X
Ładowanie...

Tanie loty Antalya Birmingham

już od 177 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Birmingham

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Birmingham
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
06 cze (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Birmingham
11 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
06 cze (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Birmingham
09 cze (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bydgoszcz
18 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Birmingham
27 cze (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
15 wrz (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Birmingham
26 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
17 wrz (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Birmingham
26 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Antalya Birmingham

Przewodnik po lotach Antalya Birmingham

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Antalya - Birmingham, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Birmingham lub w Antalya. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez załogę oraz że turysta ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Antalya - Birmingham. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Antalya - Birmingham zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed lotem.