X
Ładowanie...

Tanie loty Antalya Esenboga Arpt

już od 621 zł
01 wrz 08 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Esenboga Arpt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Esenboga Arpt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kijów
08 wrz (nie)
Ukraine Intl Airlines
Lot bezpośredni
Ankara
23 wrz (pon)
Ukraine Intl Airlines
Lot bezpośredni
Kijów
08 wrz (nie)
Pegasus Airline
Lot bezpośredni
Ankara
23 wrz (pon)
Pegasus Airline
Lot bezpośredni
Warszawa
12 gru (czw)
Ukraine Intl Airlines
Ankara
15 gru (nie)
Ukraine Intl Airlines
Warszawa
12 gru (czw)
Ukraine Intl Airlines
Ankara
16 gru (pon)
Ukraine Intl Airlines
Warszawa
07 maj (czw)
Ukraine Intl Airlines
Ankara
10 maj (nie)
Ukraine Intl Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Antalya Esenboga Arpt

Przewodnik po lotach Antalya Esenboga Arpt

Zagubienie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - wskazówki dla turysty

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Antalya - Ankara (Esenboga), Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Ankara (Esenboga) lub w Antalya. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez załogę oraz że turysta ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas spisywania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Antalya - Ankara (Esenboga). Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część linii lotniczych przywiezie nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Antalya - Ankara (Esenboga) zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.