X
Ładowanie...

Tanie loty Arbon Sitia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
10 paź 17 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Arbon Sitia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Arbon Sitia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Arbon Sitia

Przewodnik po lotach Arbon Sitia

Jak zmniejszyć lęk przed lataniem – awiofobia pod kontrolą

Niepokój chwilę przed wejściem na pokład samolotu jest normalny w przypadku osób, lecących po raz pierwszy. Jednakże bardzo mocny strach, który paraliżuje mimo doświadczenia i mocny stres są już bardzo kłopotliwe. I mogą przeobrazić zwyczajny, spokojny rejs w koszmar. Dowiedz się, co zrobić, by trochę uspokoić strach przed lataniem i móc bez problemów sięgać do szerokiej oferty tanich lotów Arbon - Sitia.

Awiofobia, czyli czego w zasadzie się boimy

Awiofobia dotyczy zarówno strachu przed katastrofą, jak i uwięzienia na pokładzie. Jest to nieduża przestrzeń i nie każdy czuje się w niej naprawdę bezpiecznie.

Patrząc na sprawę logicznie, awiofobia wydaje się naprawdę nielogiczna – na świecie odbija się od ziemi jakiś samolot co 7 sekund i zaledwie jeden na 29 milionów lotów kończy się tragicznie. Dlatego pomocna okazuje się racjonalizacja lęku. Na zmniejszenie stresu jest ponadto zdecydowanie o wiele więcej sposobów i naprawdę warto – przecież dzięki tanim lotom Arbon - Sitia możesz dotrzeć wszędzie.

Radzenie sobie z lękiem przed lataniem

Po pierwsze musisz sprawić, abyś czuł się naprawdę wygodnie. Zmęczenie, zimno lub głód powodują większy stres. Z tego względu przed lotem dobrze się wyśpij, a do samolotu załóż wygodne ubrania i na cebulkę. Ponadto zdecydowanie odrzuć pobudzające rzeczy. Jeśli myślisz, że alkohol lub mocna kawa ułatwią ci się zrelaksować, to mylisz się – jedynie zwiększą stres. Zamiast nich wybierz wodę i soki owocowe.

Kolejna sprawa, usiłuj nie myśleć o tym. Rozmowa z życzliwą osobą, słuchanie ulubionej muzyki, ciekawy flm lub skupienie na książce od razu pomoże. W chwilach napadów paniki wykonaj parę prostych ćwiczeń relaksujących, na przykład skup uwagę na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Lęk da się zmniejszyć, i już po kilku lotach przyzwyczaisz się i z przyjemnością zaczniesz planować kolejne wyjazdy i szperać w ofertach tanich lotów Arbon - Sitia.