X
Ładowanie...

Tanie loty Ateny Budapeszt

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
22 kwi 29 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Ateny Budapeszt

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Ateny Budapeszt

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Ateny Budapeszt

Przewodnik po lotach Ateny Budapeszt

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Organizujesz podróż samolotem do Ateny - Budapeszt ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , średnie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Ateny - Budapeszt?

Chcesz polecieć samolotem do Ateny - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Ateny - Budapeszt sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.