X
Ładowanie...

Tanie loty Bangkok Woroneż

już od 1994 zł
29 wrz 06 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Woroneż

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Woroneż
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Wrocław
02 paź (śro)
Swiss
Woroneż
06 paź (nie)
Swiss
Wrocław
02 paź (śro)
Swiss
Woroneż
04 paź (pią)
Swiss
Wrocław
03 paź (czw)
Lufthansa
Woroneż
04 paź (pią)
Lufthansa
Wrocław
03 paź (czw)
Lufthansa
Woroneż
07 paź (pon)
Lufthansa
Wrocław
01 paź (wto)
Lufthansa
Woroneż
07 paź (pon)
Lufthansa
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Bangkok Woroneż

Przewodnik po lotach Bangkok Woroneż

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Bangkok - Woroneż, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Woroneż lub w Bangkok. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Często już podczas uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Bangkok - Woroneż. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Bangkok - Woroneż zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.