X
Ładowanie...

Tanie loty Barcelona Budapeszt

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Barcelona Budapeszt

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Barcelona Budapeszt

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Barcelona Budapeszt

Przewodnik po lotach Barcelona Budapeszt

Kobieta w ciąży w podróży Barcelona -Budapeszt- porady dla podróżujących przyszłych matek

Jesteś w ciąży, ale marzy Ci się podróż Barcelona - Budapeszt i nie wiesz czy Twój odmienny stan nie będzie przeszkodą do odbycia wyjazdu? Ponżejprzedstawiamynajważniejsze porady na temat latania samolotem w ciąży.

Kiedy można latać samolotem?Przeciwwskazania do podróży oraz zalecenia ginekologów

Zwykle stan błogosławiony nie jest przeciwwskazaniem do podróżowania samolotem, niemniej jednak wszystko zależy od stanu zdrowia ciężarnej oraz celu podróży, bo np. na niektórych trasach Barcelona -Budapeszt - istnieją jednak istotne ograniczenia, których należy się trzymać, aby uchronić przyszłą mamę przed poronieniem, np.występowanie zakaźnych chorób lub owadów czy długi, męczący lot.Specjaliścitwierdzą, że duże ryzyko poronienia występuje w pierwszych trzech miesiącach ciąży, ze względu na gwałtowne wahania ciśnienia w trakcie lotu. Kolejnym terminem kiedy latanie nie jest zalecane to czas ostatnich tygodni przed rozwiązaniem. Przede wszystkim wiąże się to ryzykiem uszkodzenia płodu, przedterminowym porodem problematycznym zapięciem pasów bezpieczeństwa przez mocno wystający brzuch. Jeśli lot nie może ulec przesunięciu należy przypomnieć, że kobieta w widocznej ciąży może nie być wpuszczona na pokład - (tego typu przepisy posiada większość linii lotniczych), a także musi posiadać zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwwskazań do odbycia podróży.Według opinii ginekologów,najlepszym momentem na podróż jest drugi trymestr, ponieważ wtedy latanie nie jest w stanie zagrozić zdrowiu rozwijającego się maluszka, a ciężarna kobieta nie musi okazywać zaświadczeń o swoim stanie zdrowia.

Praktyczne porady, aby umilić sobie podróż będąc w ciąży

Jesteś w ciąży i chcesz, żeby lot Barcelona -Budapeszt był jak najbardziej przyjemny ? Jeśli organizator lotu daje możliwość wyboru miejsca zajmij te usytuowane z brzegu. Usprawni to korzystanie z toalety w trakcie lotu bez zbędnego przeciskania i uciskania brzuszka o fotele przed Tobą.Warto też od czasu do czasu wstać i poruszać się, w miarę możliwości zmieniać sposób siedzenia, pić niegazowaną wodę oraz wybrać na podróż niekrępującą ruchów odzież. Bardzo ważne jest prawidłowe zapięcie pasów ( dolny pas pod brzuchem, górna część nad brzuchem i poprowadzona bokiem). Jeśli sprawia Ci to problem zawsze masz prawo poprosić o pomoc obsługę samolotu lub skorzystać ze specjalnych adapterów, które możesz wypożyczyć przed lotem.