gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Bergamo Arpt Samara

już od 1021 zł
26 sie 02 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Samara

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Samara
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
09 paź (wto)
S7 Airlines
Samara
17 paź (śro)
S7 Airlines
Berlin
09 paź (wto)
S7 Airlines
Samara
18 paź (czw)
S7 Airlines
Berlin
10 paź (śro)
S7 Airlines
Samara
17 paź (śro)
S7 Airlines
Berlin
10 paź (śro)
S7 Airlines
Samara
18 paź (czw)
S7 Airlines
Berlin
11 paź (czw)
S7 Airlines
Samara
17 paź (śro)
S7 Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Bergamo Arpt Samara

Przewodnik po lotach Bergamo Arpt Samara

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - porady dla pasażera

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Bergamo (Orio Al Serio) - Samara, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Samara lub w Bergamo (Orio Al Serio). Najważniejsze kwestie związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Bergamo (Orio Al Serio) - Samara. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Bergamo (Orio Al Serio) - Samara zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed lotem.