X
Ładowanie...

Tanie loty Berlin Nowy Jork

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Berlin Nowy Jork

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Berlin Nowy Jork

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Berlin Nowy Jork

Przewodnik po lotach Berlin Nowy Jork

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - jak szukać tanich lotów

Tanie loty Berlin Nowy Jork

Z FRU możesz latać naprawdę tanio. Jeśli zależy ci na znalezieniu tanich lotów na trasie Berlin – Nowy Jork, zacznij planować podróż z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nie jest tajemnicą, że w miarę zbliżania się daty odlotu ceny zaczynają rosnąć. Planując podróż wcześniej masz natomiast możliwość znalezienia naprawdę atrakcyjnych promocji. Teraz ceny biletów zaczynają się już od 1584 zł, najkrótszy lot trwa tylko 15h 55min.
Na stronie FRU możesz znaleźć loty bezpośrednie, przesiadkowe i składane na trasie Berlin – Nowy Jork. Jak zarezerwować lot? To proste – wpisz datę podróży, miejsce z którego startujesz, cel i liczbę pasażerów. Ty klikasz, my zajmujemy się resztą!
Pamiętaj, że wybierając się do USA musisz posiadać ważną wizę. Procedura starania się o wizę trwa około trzech miesięcy – w tym czasie należy odbyć rozmowę z konsulem oraz uiścić obowiązkowe opłaty. Wymagane dokumenty i szczegółowe terminy znajdziesz na stronie Ambasady Amerykańskiej w Warszawie i w Krakowie.

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - linie lotnicze

Na trasie Berlin – Nowy Jork kursuje wielu przewoźników

Do Nowego Jorku dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - lotniska

Lotnisko Nowy Jork JFK- to najbardziej ruchliwe lotnisko w całych Stanach. W 2009 roku zostało tu obsłużonych aż 46 milionów pasażerów!
Nowy Jork obsługuje także Port lotniczy Newark-Liberty, usytuowany między miastami Newark i Elizabeth. Tylko 25 kilometrów dzieli je od miasta Newark, 15 kilometrów natomiast od Nowego Jorku.To ważne lotnisko aglomeracji nowojorskiej – rocznie korzysta z niego 33 miliony pasażerów. W jego skład wchodzą 3 terminale i liczne udogodnienia dla podrożujących.

Dojazd z lotniska Nowy Jork JFK

AirTrain- dojeżdża do stacji metra Jamaica, skąd łatwo dostaniesz się do każdej części Nowego Jorku. Koszt AirTrain to około 5 USD.
Busy GO Airlink- można nimi dojechać do centrum miasta w cenie 20-30USD.
Taksówka- do ceny wyjściowej przejazdu – około 52USD - należy dodać 5 USD myta i około 20% napiwku. Do Manhattanu dostaniecie się w 40 minut. Oficjalne taksówki nowojorskie są żółte.

Dojazd z lotniska Newark - Liberty do Nowego Jorku

15 kilometrów dzielące lotnisko od Nowego Jorku można pokonać za pośrednictwem pociągów linii NJ TRANSIT i PATH
Pociągi NJ Transit-między godziną 6 rano a 9 wieczorem co godzina pojawia się sześć pociągów NJ Transit. W godzinach 21 – 00 każdej godziny przyjeżdżają cztery pociągi. Pociągi NJ Transit dojeżdżają do New York Penn Station w 30 minut, w 60 minut do 33 Ulicy Nowego Jorku i w 40 minut do World Trade Center.
Autobusy Express Buss- zatrzymują się przy Terminalu A (bus stop 5), Terminalu B (bus stop 2), Terminalu C (bus stop 5 i 6). Autobusy przyjeżdżają co 15 minut przez 365 dni w roku. Przed godziną 6:45 rano i po 11:15 wieczorem kursują trochę rzadziej - co 30 minut. Bilet w jedną stronę to koszt wysokości 16 dolarów. Autobusy z Newark Liberty w Nowym Jorku zatrzymują się na Grand Central Station, Bryant Park i Port Authority Bus Terminal.
Taksówki – z Newark Liberty do Midtown na Manhattanie można dojechać w ciągu 40 minut. Koszt przejazdu (uwzględniający napiwek i inne opłaty) to około 90 dolarów.

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - przewodnik po atrakcjach

Nowy Jork witał emigrantów Statuą Wolności

Nowy Jork to kwintesencja amerykańskiego snu – nie ma osób niewrażliwych na jego magnetyzm.
Przyjeżdżających do Nowego Jorku wita Statua Wolności, symbol miasta. Amerykanie otrzymali Statuę od Francuzów z okazji stulecia amerykańskiej wojny o niepodległość. W pracach nad pomnikiem brał udział Gustav Eiffel! Posąg ma aż 93 metry wysokości, a jedną z turystycznych atrakcji jest wspinanie się na nią po 192 stopniach.
Nowy Jork nie istnieje bez Mostu Brooklińskiego. To kolejny symbol miasta, który można zobaczyć na pocztówkach i fotografiach. Powstał w 1883 roku i do dziś jest jednym z najstarszych mostów wiszących w Stanach.
Piąta Aleja- koncentruje liczne, ważne dla kultury miasta budynki: Empire State Building, Rockeffeler Center i Hotel Plaza. 132 przecznice są swoistą prezentacją gospodarczego rozwoju Nowego Jorku. Tutaj podejmuje się ważne decyzje, tutaj także mieszkańcy świętują istotne dla społeczności okazje.
Warto odwiedzić Metropolitan Museum of Art. Muzeum założono w 1866 roku. Wśród tutejszych zabytków znajdują się rzeźby, obrazy i fotografie, a także muzyka. Aby zobaczyć chociaż część tutejszych zbiorów potrzeba co najmniej kilku dni!

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - kiedy lecieć?

Planując podróż do Nowego Jorku, warto wziąć pod uwagę, że tutaj sezon turystyczny trwa tu właściwie przez cały rok – należy się zatem przygotować na wysokie ceny. Szczyt przypada natomiast na miesiące marzec – grudzień, trochę lepiej jest między styczniem a początkiem marca.
Lato w Nowym Jorku jest gorące, wilgotne i dość słoneczne, temperatury mogą dochodzić do 40 stopni. Jesienią jest chłodniej – we wrześniu można liczyć na mniej duszne dni. W październiku temperatury dochodzą do około 18 stopni, a w listopadzie robi się już odczuwalnie chłodniej. Zimowe temperatury krążą wokół 0 stopni.