X
Ładowanie...

Tanie loty EasyJet Berlin Teneryfa

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty EasyJet

Berlin Teneryfa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze EasyJet Berlin Teneryfa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje EasyJet Berlin Teneryfa

Przewodnik po lotach EasyJet Berlin Teneryfa

Odprawa na lotnisku

Lot samolotem Berlin - Teneryfa linią easyJet może być bardzo stresująca, co jest związane także z formalnościami, które należy przejść na lotnisku. Czy da się ominąć odprawę biletowo-bagażową? Zebraliśmy najważniejsze wskazówki dla podróżnych.

Staw się na lotnisku wcześniej

Przed Tobą lot Berlin - Teneryfa linią easyJet? Pamiętaj, że przed wylotem koniecznie jest przejście odprawy, w czasie której turyści nadają bagaże rejestrowane, a także uzyskują od obsługi dokumenty pokładowe. Jeśli chcesz przejść odprawę bez problemu, przyjedź na lotnisko na 3 godziny przed wylotem. Najpierw należy stawić się przy odpowiedniej bramce i okazać dokumenty - dowód tożsamości lub wizę oraz bilet lotniczy. Kolejnym krokiem jest zdanie bagażu odprawianego, którego nie zabieramy na pokład. Po wykonaniu tych czynności turysta dostaje kartę upoważniającą do wejścia na pokład, na której znajdują się dane personalne, numer miejsca i godzina.

Bramka bezpieczeństwa

Po otrzymaniu karty pokładowej należy stawić się przy bramce bezpieczeństwa. To tutaj sprawdza się dokonywana jest kontrola bagażu podręcznego, który należy położyć na specjalną taśmę. Pasażer jest zobligowany do wyjęcia metalowych przedmiotów - chodzi między innymi o pasek od spodni, pieniądze w bilonie czy elektronikę - telefon, tablet i przejścia przez bramkę bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach obsługa prosi o zdjęcie obuwia.

A może odprawa online

Po przejściu przez kontrolę pasażer z bagażem podręcznym może nareszcie spokojnie czekać na odlot. Ostatnim krokiem będzie okazanie karty pokładowej personelowi, który kieruje do tzw. rękawa lub busu transportującego turystów do samolotu. Warto także zauważyć, że w dzisiejszych czasach wielu przewoźników, np. obsługujących loty Berlin - Teneryfa umożliwia dokonanie odprawy online, co minimalizuje formalności.