X
Ładowanie...

Tanie loty Biala Podlaska Mytilene

już od 1612 zł
01 wrz 08 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Mytilene

Bilety lotnicze Polska Mytilene

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
20 wrz (pią)
Aegean Air
Mytilene
27 wrz (pią)
Aegean Air
Warszawa
20 wrz (pią)
Swiss
Mytilene
27 wrz (pią)
Swiss
Warszawa
04 wrz (śro)
Swiss
Mytilene
11 wrz (śro)
Swiss
Warszawa
04 wrz (śro)
Swiss
Mytilene
12 wrz (czw)
Swiss
Warszawa
05 wrz (czw)
Swiss
Mytilene
11 wrz (śro)
Swiss
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Biala Podlaska Mytilene

Przewodnik po lotach Biala Podlaska Mytilene

Procedura i rodzaje odprawy przed lotem Biala Podlaska - Mytilene- poradnik dla turystów

Wybierasz się w podróż samolotem Biala Podlaska - Mytilene po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Biala Podlaska - Mytilene w dniu lotu, w trakcie którego pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy pasażer jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Biala Podlaska - Mytilene. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed lotem. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład pasażer musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, żeby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.