X
Ładowanie...

Tanie loty Biala Podlaska Sonderborg

już od 80 zł
23 cze 30 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Dania

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Dania
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Poznań
04 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
15 sie (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
18 lip (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
04 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
15 sie (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Aarhus
22 sie (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
18 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
20 cze (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
18 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
25 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Biala Podlaska Sonderborg

Przewodnik po lotach Biala Podlaska Sonderborg

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Biala Podlaska - Sonderborg ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, lekko zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna zniża się tylko do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla turystów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Biala Podlaska - Sonderborg?

Chcesz polecieć samolotem do Biala Podlaska - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Biala Podlaska - Sonderborg sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć zapięte pasy przez cały czas trwania lotu.