X
Ładowanie...

Tanie loty Billund Santoryn

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
08 gru 15 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Billund Santoryn

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Billund Santoryn

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Billund Santoryn

Przewodnik po lotach Billund Santoryn

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Billund - Thira ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna zniża się tylko do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Billund - Thira?

Chcesz lecieć samolotem do Billund - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Billund - Thira samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.