gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Birmingham Palermo

już od 404 zł
28 sie 04 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Wielka Brytania Palermo

Bilety lotnicze Wielka Brytania Palermo

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Londyn
02 lis (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Palermo
09 lis (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
04 lis (nie)
Vueling Airlines
Palermo
07 lis (śro)
Vueling Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Birmingham Palermo

Przewodnik po lotach Birmingham Palermo

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla pasażera

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Birmingham - Palermo, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Palermo lub w Birmingham. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za uszkodzenia bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do starania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od przewoźnika. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Birmingham - Palermo. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Birmingham - Palermo zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.