X
Ładowanie...

Tanie loty Borlänge Fagurholsmyri

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
28 kwi 05 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Borlänge Fagurholsmyri

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Borlänge Fagurholsmyri

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Borlänge Fagurholsmyri

Przewodnik po lotach Borlänge Fagurholsmyri

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Borlange - Fagurholsmyri ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których maszyna zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna zniża się o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Borlange - Fagurholsmyri?

Chcesz lecieć samolotem do Borlange - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Borlange - Fagurholsmyri sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć zapięte pasy przez cały lot.