X
Ładowanie...

Tanie loty Brindisi Lamezia Terme

już od 282 zł
19 gru 26 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Lamezia Terme

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Lamezia Terme
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
21 gru (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
07 sty (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
17 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
07 sty (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
08 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
18 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
07 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
18 kwi (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
11 kwi (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
18 kwi (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Brindisi Lamezia Terme

Przewodnik po lotach Brindisi Lamezia Terme

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - wskazówki dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Brindisi - Lamezia Terme, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Lamezia Terme lub w Brindisi. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty informują o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za zagubienie walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Brindisi - Lamezia Terme. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Brindisi - Lamezia Terme zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.