X
Ładowanie...

Tanie loty Brisbane Helsinki

już od 354 zł
31 maj 07 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Helsinki

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Helsinki
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Sztokholm
27 lip (pią)
Lot bezpośredni
Helsinki
10 sie (pią)
Lot bezpośredni
Berlin
29 maj (wto)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
31 maj (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
29 maj (wto)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
02 cze (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
30 maj (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
02 cze (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Sztokholm
25 lip (śro)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
08 sie (śro)
SAS
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Brisbane Helsinki

Przewodnik po lotach Brisbane Helsinki

Uszkodzenie bagażu podczas lotu Brisbane - Helsinki

Podróżujesz samolotem i na lotnisku okazuje się, że bagaż został zniszczony? Poniżej przedstawiamy kilka istotnych rad , co należy zrobić, aby wyjaśnić zaistniałą trudną sytuację.

Prawa i obowiązki organizatora lotu w kwestii zadbania o walizki turystów- to warto wiedzieć!

Najistotniejsze kwestie związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz, że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.W przypadku gdy bagaż jest rejestrowany organizator lotu ponosi odpowiedzialność nawet jeśli nie jest sprawcą uszkodzenia.Gdy bagaż nie jest rejestrowany turysta musi dowieść, że doszło do uszkodzenia z winy organizatora lotu.

Zniszczenie walizki w podróży do Brisbane - Helsinki- porady dla turysty

Zanim udasz się w wymarzoną podróż do Brisbane - Helsinki warto zapoznać się z warunkami zgłaszania reklamacji do danego przewoźnika, ponieważ regulują dokładnie sposób postępowania. Gdy zauważysz, że Twój bagaż został zniszczony podczas lotu, zgłoś to zdarzenie bezzwłocznie po przybyciu na lotnisko docelowe w biurze przewoźnika lub u agenta linii. Z pomocą pracownika, na lotnisku powinno się uzupełnić  formularz PIR (Property Irregularity Report), czyli protokół niezgodności bagażowej, w którym określamy orientacyjną datę zakupu zniszczonych elementów bagażu, ich cenę oraz wysokość odszkodowania. Fomularz reklamacyjny możesz także przesłać do 7 dni od zaistniałej sytuacji ale trzeba pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego. Warto też zrobić zdjęcie uszkodzonego bagażu w celu uwiarygodnienia straty. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed stratami wynikającymi  z uszkodzenia bagażu przez linie lotnicze jest wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem.