X
Ładowanie...

Tanie loty Budapeszt Mińsk

już od 385 zł
10 cze 17 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Mińsk

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Mińsk
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
26 sie (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Mińsk
31 sie (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 sie (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Mińsk
02 wrz (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 sie (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Mińsk
03 wrz (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 sie (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Mińsk
04 wrz (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
27 sie (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Mińsk
31 sie (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Budapeszt Mińsk

Przewodnik po lotach Budapeszt Mińsk

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Budapeszt - Mińsk, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Mińsk lub w Budapeszt. Najważniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Budapeszt - Mińsk. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Budapeszt - Mińsk zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.