X
Ładowanie...

Tanie loty Bukareszt Kalamata

już od 1394 zł
30 cze 07 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Kalamata

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Kalamata
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
10 wrz (pon)
Aegean Air
Kalamata
16 wrz (nie)
Aegean Air
Warszawa
04 lip (śro)
Aegean Air
Kalamata
08 lip (nie)
Aegean Air
Warszawa
05 lip (czw)
Lufthansa
Kalamata
08 lip (nie)
Lufthansa
Warszawa
15 sie (śro)
Austrian Airlines
Kalamata
30 sie (czw)
Lufthansa
Warszawa
15 sie (śro)
Austrian Airlines
Kalamata
02 wrz (nie)
Lufthansa
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Bukareszt Kalamata

Przewodnik po lotach Bukareszt Kalamata

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Organizujesz podróż samolotem do Bukareszt - Kalamata ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot opada tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, podczas których samolot opada o kilka metrów, a pasażerowie mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Bukareszt - Kalamata?

Chcesz polecieć samolotem do Bukareszt - , ale boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Bukareszt - Kalamata samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć założone pasy przez całą podróż.