gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Cardiff Doncaster

już od 182 zł
28 lip 04 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Doncaster

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Doncaster
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
03 paź (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Doncaster
12 paź (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
19 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Doncaster
24 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
19 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Doncaster
23 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Poznań
21 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Doncaster
28 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
05 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Doncaster
16 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Cardiff Doncaster

Przewodnik po lotach Cardiff Doncaster

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla pasażera

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Cardiff - Doncaster Sheffield, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Doncaster Sheffield lub w Cardiff. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Często już podczas uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Cardiff - Doncaster Sheffield. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Cardiff - Doncaster Sheffield zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.