X
Ładowanie...

Tanie loty do Berlina

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Berlin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Berlin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Berlin

Przewodnik po lotach Berlin

Tanie loty do Berlina

 

Planując wycieczkę do tak ogromnego i popularnego miasta, jakim jest Berlin, powinniśmy zwrócić uwagę kilka kluczowych czynników, które wpłyną na komfort naszego wypoczynku. Na zwiedzanie stolicy Niemiec zarezerwować należy od 5 do nawet 10 dni. Ci, którzy wybierają się tam na dłuższy wypoczynek,  na pewno się nie rozczarują. Ceny biletów lotniczych do Berlina zaczynają się już od 1053 zł. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed podróżą?

Tanie loty do Berlina

Ze względu, na to, że stolica Niemiec nie należy do najtańszych miast Europy, warto zaoszczędzić część pieniędzy na biletach lotniczych. Najlepiej zarezerwować bilet parę miesięcy wcześniej, ponieważ wiele linii lotniczych ma wtedy atrakcyjne ceny biletów, poza tym loty do Berlina cieszą się wśród naszych rodaków popularnością. Bilety lotnicze do Berlina chętnie kupowane są przez osoby, które traktują to miasto jedynie jako bazę wylotu w dalsze rejony świata. Tanie latanie z Berlina nie jest niczym nowym, poza tym stolica Niemiec dysponuje dużo większą siatką połączeń bezpośrednich, nawet pomiędzy znacznie oddalonymi od siebie krajami. Wśród Polaków najczęściej są to jednak loty Berlin – Londyn.

Do Berlina linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Berlin
Tanie loty Gdańsk Berlin
Tanie loty Kraków Berlin
Tanie loty Katowice Berlin
Tanie loty Łódź Berlin
Tanie loty Lublin Berlin
Tanie loty Poznań Berlin
Tanie loty Rzeszów Berlin
Tanie loty Olsztyn Berlin
Tanie loty Szczecin Berlin
Tanie loty Warszawa Berlin
Tanie loty Wrocław Berlin

 

 

Tanie loty do Berlina - informacje

Miasto pełne zabytków, muzeów i wydarzeń kulturalnych, a także wcześniej wspomniane tanie loty z Berlina generują ogromny ruch turystyczny. Najwięcej przyjezdnych jest tutaj w sezonie letnim, czyli w miesiącach od lipca do końca sierpnia. Okres urlopowy i wakacyjne temperatury wabią tu rok rocznie miliony turystów. Wybierając porę naszego wypoczynku, miejmy to na uwadze. Może lepiej udać się do Berlina we wrześniu?

Po zakupieniu tanich biletów lotniczych w odpowiednim dla nas terminie pora pomyśleć o noclegu. Lepiej dokonać wcześniej rezerwacji hotelu, aby potem nie być postawionym do muru. W Internecie mamy bowiem dużo większy wybór hoteli, czasami w bardzo atrakcyjnych cenach. Duża baza hotelowa Berlina na pewno zaoferuje nam coś odpowiedniego. Kolejnym krokiem jest wstępne zaplanowanie swojej wycieczki. Najlepiej zapoznać się z opiniami innych turystów na temat tego, co zwiedzić w mieście, a najprostszym sposobem na to jest wyszukanie stron internetowych o tematyce turystycznej. Można wyczytać tam, gdzie warto zjeść smaczny regionalny obiad, jak poruszać się po mieście, a także ile pieniędzy przeznaczyć na zwiedzanie zabytków i galerii.

 

Tanie loty do Berlina - linie lotnicze:

Tanie loty Air France Berlin
Tanie loty British Airways Berlin
Tanie loty Air Baltic Berlin
Tanie loty Norwegian Berlin
Tanie loty Eurowings Berlin
Tanie loty Adria Airways Berlin
Tanie loty KLM Berlin
Tanie loty Lufthansa Berlin
Tanie loty Swiss Berlin
Tanie loty Austrian Airlines Berlin
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Berlin
Tanie loty SAS Berlin
Tanie loty Brussels Airlines Berlin
Tanie loty EasyJet Berlin
Tanie loty WizzAir Berlin

 

Tanie loty do Berlina - lotniska w Berlinie

Port lotniczy Berlin-Tegel to lotnisko położone 8 km na północny zachód od centrum miasta. Posiada 3 terminale i obsługuje rocznie ponad 16 milionów pasażerów. Dojazd z lotniska Berlin-Tegel do centrum miasta:

 • Autobusowy:
  • Linia ekspresowa X9 do Zoologischer Garten, cena: €2,40 czas: 20 min,
  • 109, 128 kursuje do Zoologischer Garten, cena: €2.40, czas: 30 min,
  • TXL kursuje do Alexander Platz, cena: €2.40, czas: 40 min,
  • JetExpressBuses do Alexander Platz, cena: czas: 40 min,
 • Taksówki: postój taksówek przy terminalu A, cena: €25, czas: 20—30 min,
 • Samochodowy: zjazd na autostradę A111.

Najczęściej obsługiwane linie lotnicze na lotnisku Berlin-Tegel to: Air Berlin, Lufthansa, Austian Airlines, SAS, Condor Airlines.

 

Port lotniczy Berlin-Schönefeld to lotnisko położone 18 km na południe od centrum miasta. Posiada 4 terminale i obsługuje rocznie ponad 7 milionów pasażerów. Dojazd z lotniska Berlin-Schönefeld do centrum miasta:

 • Kolejowy:
  • AirPortExpress oznaczony jako RE4 i RE5, cena biletu: €2.80,
  • S-bahn linie: S9 i S45, cena biletu: €2.80,
 • Autobusowy:
  • do miasta kursują z lotniska dwa autobusy linii 163 i 171, cena: €2.80,
  • autobusy linii nocnej: N45 i N60. Cena: €2.80,
 • Taksówki: postój taksówek przed halą przylotów, cena przejazdu: €25-35,
 • Samochodowy: autostradą B96 oraz B179

Lotnisko Berlin- Schönefeld obsługuje tanie linie lotnicze, głównie easyJet.

 

Tanie loty do Berlina - Zwiedzanie Berlina

Brama Brandenburska to charakterystyczny punk na mapie Berlina. Budowla w stylu wczesnoklasycystycznym wznosi się na wysokość 26 metrów. Jest ona symbolem Pokoju i wolności.
Gendarmenmarkt to przepiękny plac, na którym mieszczą się dwie katedry: Katedra Niemiecka i Katedra Francuska. W Katedrze Niemieckiej mieści się muzeum historii Niemiec, w Katedrze Francuskiej zaś znajduje się platforma widokowa, restauracja i muzeum poświęcone hugenotom.
Grunewaldturm – wieża Grunewaldzka o wysokości 56 metrów zbudowana została na 79-metrowym metrów wzgórzu Karlsberg nieopodal jeziora Wannsee. Na taras widokowy, z którego podziwiać można piękne widoki, dotrzemy po 204 schodach. W budynku wieży mieszczą się także restauracje i ogródki piwne.
Kolumna zwycięstwa – Siegessäule to obelisk zwieńczony brązowym posągiem Nike. Jest to symbol zwycięstwa Prus w wojnie z Dania, Austrią i Francją. Kolumna ma wysokość 66,89 metra, a wewnątrz nie znajduje się 285 schodów, które prowadzą na platformę widokową.
Mur berliński – symbol dawnego podziału Niemiec na Berlin wschodni i Berlin Zachodni.
Pałac Charlottenburg – piękny zespół pałacowo–parkowy, a zarazem największy pałac Hohenzollernów.
Reichstag to gmach parlamentu wybudowany w stylu neorenesansowym. W środku Reichstagu znajduje się wiele kolekcji sztuki Bundestagu oraz sztuki współczesnej. Na szczególną uwagę zasługuję także kopuła Reichstagu, która stała się jednym z symboli Berlina. Dostać się do niej można windami, po przejściu kontroli – codziennie odwiedza kopułą około 8 tysięcy turystów!
Wyspa Muzeów znajduje się w centrum miasta i stanowi jeden z większych kompleksów tego typu na świecie. W jej skład wchodzą takie muzea jak: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Kompleks muzealny wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Alexanderplatz to centralny węzeł komunikacyjny Berlina, przez który codziennie przewijają się setki tysięcy mieszkańców oraz turystów. Są tutaj liczne centra towarowe, sklepy oraz restauracje. Kultowym miejscem spotkań mieszkańców i przyjezdnym osób są dwa charakterystyczne punkty placu: Fontanna Przyjaźni oraz Zegar Światowy Urania.
Zoo – największy Ogród zoologiczny na świecie. Znajduje się w nim ponad 1600 gatunków zwierząt i ponad 15 tysięcy okazów. W zoo znajduje się także najstarsze akwarium w Europie.
Funkturm – wieża o wysokości aż 150 metrów posiada taras widokowy na 126 metrze i restauracje na 55 metrze. Jest to jedna z ulubionych atrakcji turystycznych Berlina.
Boulevard der Stars – aleja gwiazd przy Potsdamer Strasse.

Oprócz wyżej wymienionych zabytków i atrakcji turystycznych w Berlinie znajduje się wyjątkowo wiele muzeów, galerii, teatrów, oper, a także ogrodów. Wszystko to warte jest zobaczenia, chociaż niestety zwiedzanie zazwyczaj jest dosyć wybiórcze ze względu na ograniczenia czasowe przybyłych podróżnych. Warto tuż po przyjeździe do miasta nabyć kartę rabatową, która upoważnia do zniżek do przejazdu całą komunikacją miejska, zniżek przy wstępie do wielu obiektów, a także rabatów na inne usługi typowo turystyczne.

 

Tanie loty do Berlina - Kuchnia niemiecka

Warto skosztować kuchni serwowanej w Berlinie. Jest to jednak uczta dla podniebienia osób jedzących mięso, ponieważ w mieście regionalnym przysmakiem są kiełbasy, wędliny, kotlety czy golonki, suto popijane doskonałym niemieckim piwem. Specjałem jest berliński Hackbraten, czyli kotlet mielony doprawiony dużą ilością czosnku, a także dania z ziemniaków, np.: Bratkartoffeln.

 

Tanie loty do Berlina - Pogoda i klimat w Berlinie

Berlin położony jest w strefie klimatu umiarkowanego. Pogoda zbliżona jest nieco do naszej polskiej aury, jednak zimy są tam łagodniejsze niż w Polsce. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, gdzie średnia temperatura wynosi około 23 °C. Jest to także pora najchętniej wybierana przez turystów. Jeśli, więc chcesz zwiedzić Berlin poza szczytem turystycznym, wybierz wiosnę lub wczesną jesień. Polecamy zakupić tanie bilety do Berlina razem z Nami!

Sprawdź także: Tanie loty Berlin Gran Canaria | tanie loty Berlin Islandia | Tanie loty Berlin Istambuł | Tanie loty Berlin Punta Cana | Tanie loty Berlin Tokio | Tanie loty Berlin Toronto