X
Ładowanie...

Tanie loty Ch De Gaulle Linate Arpt

już od 624 zł
26 cze 03 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Linate Arpt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Linate Arpt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Toulouse
12 lis (wto)
Alitalia
Mediolan
15 lis (pią)
Alitalia
Toulouse
12 lis (wto)
Alitalia
Mediolan
16 lis (sob)
Alitalia
Toulouse
12 lis (wto)
Alitalia
Mediolan
17 lis (nie)
Alitalia
Toulouse
13 lis (śro)
Alitalia
Mediolan
16 lis (sob)
Alitalia
Toulouse
13 lis (śro)
Alitalia
Mediolan
17 lis (nie)
Alitalia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ch De Gaulle Linate Arpt

Przewodnik po lotach Ch De Gaulle Linate Arpt

Uszkodzenie torby podczas lotu Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Milan (Linate)

Podróżujesz samolotem i na lotnisku okazało się, że torba została zniszczona? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji , co należy zrobić, aby wyjaśnić zaistniałą niekomfortową sytuację.

Prawa i obowiązki przewoźnika w kwestii zadbania o walizki podróżujących- to warto wiedzieć!

Najistotniejsze kwestie związane z polityką bagażową określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za uszkodzenia torby  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz, że turysta ma prawo do starania się o zwrot kosztów za swoją stratę.W przypadku gdy walizka lub torba jest rejestrowana organizator lotu jest odpowiedzialny nawet jeśli nie jest sprawcą szkody.Gdy bagaż nie jest rejestrowany podróżny musi dowieść, że doszło do uszkodzenia z winy przewoźnika.

Zniszczenie torby w trakcie lotu do Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Milan (Linate)- porady dla turysty

Zanim udasz się w wymarzoną podróż do Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Milan (Linate) warto zapoznać się z regulaminem zgłaszania roszczeń do danego przewoźnika, ponieważ określają dokładnie sposób postępowania. Gdy zauważysz, że Twój bagaż został uszkodzony podczas lotu, zgłoś to zdarzenie natychmiast po przylocie na lotnisko docelowe w biurze przewoźnika lub u agenta linii. Przy pomocy pracownika, na lotnisku trzeba wypełnić  formularz PIR (Property Irregularity Report), czyli protokół niezgodności bagażowej, w którym określamy orientacyjną datę zakupu zniszczonych elementów bagażu, ich cenę oraz kwotę odszkodowania. Fomularz reklamacyjny możesz także wysłać do 7 dni od zaistniałej sytuacji ale trzeba pamiętać, że ważna jest data stempla pocztowego. Warto też zrobić zdjęcie zniszczonego mienia w celu uwiarygodnienia szkody. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed stratami wynikającymi  z uszkodzenia walizki przez linie lotnicze jest zakup konkretnej polisy ubezpieczeniowej przed lotem.