X
Ładowanie...

Tanie loty Ch De Gaulle Lublana

już od 492 zł
03 lip 10 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Lublana

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Lublana
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
29 cze (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Lublana
11 lip (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
29 cze (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Lublana
06 lip (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Wrocław
13 wrz (pią)
LOT
Lublana
26 wrz (czw)
LOT
Rzeszów
16 paź (śro)
LOT
Lublana
22 paź (wto)
LOT
Rzeszów
17 paź (czw)
LOT
Lublana
22 paź (wto)
LOT
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ch De Gaulle Lublana

Przewodnik po lotach Ch De Gaulle Lublana

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Lublana, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Lublana lub w Paryż (Charles De Gaulle Intl). Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie torby  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Lublana. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Paryż (Charles De Gaulle Intl) - Lublana zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.