X
Ładowanie...

Tanie loty Chania Saloniki

już od 330 zł
01 cze 08 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Saloniki

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Saloniki
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
24 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
09 paź (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
27 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
07 paź (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
29 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
05 paź (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
29 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
08 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
28 wrz (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
05 paź (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Chania Saloniki

Przewodnik po lotach Chania Saloniki

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Chania - Saloniki- poradnik dla turystów

Lecisz w podróż samolotem Chania - Saloniki po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez proces odprawy? Na dodatek w sieci pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Chania - Saloniki w dniu wylotu, podczas którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobligowany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Chania - Saloniki. Po dotarciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy turysta musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź na stronie lotniska Chania - Saloniki czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wprowadź do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed wylotem. Po wpisaniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, żeby mieć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.