X
Ładowanie...

Tanie loty Ciampino Arpt Brussles S Charleroi

już od 89 zł
11 sie 18 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Brussles S Charleroi

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Brussles S Charleroi
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
03 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
04 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
03 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
06 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
03 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
07 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
03 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
11 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
04 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
06 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ciampino Arpt Brussles S Charleroi

Przewodnik po lotach Ciampino Arpt Brussles S Charleroi

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Rome (Ciampino) - Brussels (Brussles South Charleroi), Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Brussels (Brussles South Charleroi) lub w Rome (Ciampino). Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za zagubienie walizki  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Rome (Ciampino) - Brussels (Brussles South Charleroi). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Rome (Ciampino) - Brussels (Brussles South Charleroi) zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed podróżą.