X
Ładowanie...

Tanie loty Częstochowa Leros

już od 180 zł
28 wrz 05 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Grecja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Grecja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
15 sty (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
31 sty (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
27 sty (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
05 lut (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
19 sty (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
22 sty (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
20 sty (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
22 sty (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Katowice
09 sty (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
19 sty (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Częstochowa Leros

Przewodnik po lotach Częstochowa Leros

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Częstochowa - Leros- informator dla turystów

Wybierasz się w podróż samolotem Częstochowa - Leros po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki informator, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Częstochowa - Leros w dniu lotu, podczas którego podróżujący dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. W zależności od rodzaju odprawy podróżujący jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Częstochowa - Leros. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przewieziony przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi odłożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj na stronie lotniska Częstochowa - Leros czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż główny. Wprowadź do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wprowadzeniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.