X
Ładowanie...

Tanie loty Częstochowa Mytilene

już od 1612 zł
01 wrz 08 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Mytilene

Bilety lotnicze Polska Mytilene

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
20 wrz (pią)
Aegean Air
Mytilene
27 wrz (pią)
Aegean Air
Warszawa
20 wrz (pią)
Swiss
Mytilene
27 wrz (pią)
Swiss
Warszawa
04 wrz (śro)
Swiss
Mytilene
11 wrz (śro)
Swiss
Warszawa
04 wrz (śro)
Swiss
Mytilene
12 wrz (czw)
Swiss
Warszawa
05 wrz (czw)
Swiss
Mytilene
11 wrz (śro)
Swiss
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Częstochowa Mytilene

Przewodnik po lotach Częstochowa Mytilene

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Częstochowa - Mytilene ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, lekko zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których maszyna zniża się tylko do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a turyści mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Częstochowa - Mytilene?

planujesz polecieć samolotem do Częstochowa - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Częstochowa - Mytilene sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.