X
Ładowanie...

Tanie loty Częstochowa Oulu

już od 909 zł
19 lis 26 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Oulu

Bilety lotnicze Polska Oulu

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
17 lis (nie)
Finnair
Oulu
17 gru (wto)
Finnair
Gdańsk
17 lis (nie)
Finnair
Oulu
19 gru (czw)
Finnair
Gdańsk
18 lis (pon)
Finnair
Oulu
17 gru (wto)
Finnair
Gdańsk
19 lis (wto)
Finnair
Oulu
17 gru (wto)
Finnair
Gdańsk
01 sty (śro)
Finnair
Oulu
07 sty (wto)
Finnair
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Częstochowa Oulu

Przewodnik po lotach Częstochowa Oulu

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Częstochowa - Oulu ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których samolot zniża się o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla turystów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest CAT , czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Częstochowa - Oulu?

Chcesz lecieć samolotem do Częstochowa - , lecz boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Częstochowa - Oulu samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Lleida Belgrad

Tanie loty Gozo Galway

Tanie loty Neapol Volos

Tanie loty Djanet Metz

Tanie loty Valkeala Budapeszt

Tanie loty Astipalea Walencja

Tanie loty Dubrownik Skelleftea

Tanie loty Santoryn Walencja

Tanie loty Torremolinos Iasi

Tanie loty Belgrad Rostów

Tanie loty United Airlines wylot z: Edmonton Intl