X
Ładowanie...

Tanie loty Częstochowa Teneryfa

już od 714 zł
27 paź 03 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Teneryfa

Bilety lotnicze Polska Teneryfa

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
29 mar (nie)
Swiss
Teneryfa
05 kwi (nie)
Swiss
Warszawa
09 sty (czw)
Swiss
Teneryfa
16 sty (czw)
Lufthansa
Warszawa
09 sty (czw)
Swiss
Teneryfa
23 sty (czw)
Lufthansa
Warszawa
10 sty (pią)
Swiss
Teneryfa
16 sty (czw)
Lufthansa
Warszawa
10 sty (pią)
Swiss
Teneryfa
23 sty (czw)
Lufthansa
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Częstochowa Teneryfa

Przewodnik po lotach Częstochowa Teneryfa

Czy latanie samolotem jest bezpieczne?- poradnik dla turystów

Organizujesz podróż do Częstochowa - Teneryfa i marzysz, aby dotrzeć tam samolotem, niemniej jednak obawiasz się latania, a w sieci natknąłeś się na informacje dotyczące wypadków lotniczych? Faktem jest, że jeśli dojdzie do wypadku z udziałem samolotu, to jest to spektakularne i mocno komentowane w prasie, jednak tych wypadków nie jest tak dużo. Jak przekonują fachowcy zajmujący się badaniem wypadków, rozwijające się lotnictwo i technologie przyczyniają się do minimalizacji wystąpienia awarii w maszynie , a także wypadków z innych przyczyn.

Konstrukcja maszyny zapewniająca bezpieczeństwo- aspekty techniczne, o których warto wiedzieć przed lotem Częstochowa - Teneryfa

Bezpieczny samolot to taki, w którym możliwość wystąpienia usterki prowadzącej do śmiertelnego wypadku jest nieskończenie mała. W obecnych czasach produkowane samoloty są tak konstruowane, by możliwość śmiertelnego wypadku była prawie niemożliwa. Inżynierowie projektujący samoloty mają, przede wszystkim tak skonstruować konkretny podzespół, aby nigdy nie uległ awarii. Zakładając, że jednak może dojść do awarii podzespołu, jego żywot powinien być tak określony, by móc wymienić go przed jego awarią. Ponadto, dla pełnego komfortu, niektóre zespoły są podwójne, a nawet potrójne, co umożliwia kontrolę nad samolotem w razie kilku nawet usterek naraz. W porównaniu z samochodami, konstrukcja samolotu i elementów znajdujących się w jego wnętrzu jest dużo bardziej trwała. Fotele pasażerskie wzmocniono w taki sposób, aby podczas wypadku lepiej trzymały się podłoża i nie były w stanie przydusić siedzących na nich pasażerów. Materiały, z których wykonane są obicia foteli czy dywany muszą być odporne na ogień.

Zaawansowana technologia

Urządzenia znajdujące się w kokpicie samolotu ostrzegają pilotów o wykrytej awarii, tuż po jej wystąpieniu, czyli w momencie kiedy czas na reakcję jest najlepszy, by nie dopuścić do poważnej awarii. Dotyczy to także uchybień nie związanych z technologią m.in. gdy samolot leci zbyt nisko lub o innych samolotach przelatujących w pobliżu. Do tego dochodzą zmodernizowanie systemy znajdujące się na ziemi. Wszystko po to, aby samolot nie wylądował na pasie, na którym znajduje się inna maszyna czy też nie wybrał zajętej drogi kołowania.

Sprawdź linie lotnicze latające na trasie Częstochowa - Teneryfa:

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Viseu Saariselka

Tanie loty Mjolby Poprad

Tanie loty Skelleftea Blonduos

Tanie loty Glarus Sulsted

Tanie loty Sindal Kil

Tanie loty Knock Siena

Tanie loty Tartu Kos

Tanie loty Kittila Larisa

Tanie loty Orzola Brindisi

Tanie loty Malaysia Airlines Pekanbaru

Tanie loty Hirtshals Spiddal