X
Ładowanie...

Tanie loty Częstochowa Zurych

już od 107 LANG_LP_CURRENCY_EUR
26 cze 03 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Zurych

Bilety lotnicze Polska Zurych

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
04 paź (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
07 paź (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
05 paź (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
07 paź (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
04 paź (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
08 paź (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
05 paź (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Zurych
08 paź (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
23 sie (pią)
LOT
Zurych
27 sie (wto)
LOT
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Częstochowa Zurych

Przewodnik po lotach Częstochowa Zurych

Jet lag- to warto wiedzieć! Wskazówki dla turystów na trasie Częstochowa - Zurych

Czym jest jet lag? Najprościej mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się podczas lotu Częstochowa - Zurych w kierunku równoleżnikowym spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag zależna jest od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku lotu. Syndrom jet lag jest odczuwany w większym stopniu podczas lotu na wschód, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi łatwiej przestawić się na dłuższy dzień, jak to ma miejsce podczas podróży na zachód. Objawami syndromu jet lag mogą być: senność, dezorientacja, złe samopoczucie, zaburzenia apetytu. Aby złagodzić symptomy jet lag na kilkanaście dni przed wylotem Częstochowa - Zurych zaleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować położyć się spać później niż zwykle, jeśli lecisz na zachód oraz spróbuj zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli będziesz podróżować na wschód.

Jet lag na trasie Częstochowa - Zurych - informacje, jak sobie z nim radzić dla osób podróżujących na zachód

Jeśli Twoja podróż kieruje Cię na zachodnią część kuli ziemskiej przede wszystkim postaraj się nie zasnąć. Aby tego uniknąć porozciągaj się w fotelu pasażerskim. Spożywaj duże ilości wody, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem wysokobiałkowe, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po wylądowaniu postaraj się iść spać wieczorem, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Częstochowa - Zurych - wskazówki jak złagodzić objawy dla pasażerów podróżujących na wschód

Jeśli podróżujesz samolotem na wschód od swojego Częstochowa postaraj się zasnąć. W razie bezsenności poproś obsługę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz wysokokaloryczny posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść skrócenie doby postaraj się zapaść w sen w sposób naturalny, a więc unikaj środków nasennych oraz alkoholu, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże znieść syndrom jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz do samolotu. To pomoże ułatwić Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, jakie czekają Cię po wylądowaniu. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zażywasz leki w ściśle określonych godzinach, przed wylotem Częstochowa - Zurych zaleca się zasięgnąć porady specjalisty.