X
Ładowanie...

Tanie loty Dakar Praga

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
14 gru 21 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dakar Praga

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Dakar Praga

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dakar Praga

Przewodnik po lotach Dakar Praga

Czym jest bagaż kabinowy?-wskazówki dla pasażerów

Planujesz lot samolotem do Dakar - Praga i nie masz pojęcia czym się różni bagaż kabinowy od bagażu rejestrowanego? Niżej przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących bagażu kabinowego. Bagaż podręczny to typ bagażu, który jest transportowany w kabinie pasażerskiej w miejscu do tego wskazanym. Każda linia lotnicza określa swoje regulacje dotyczące dopuszczalnych wymiarów bagażu podręcznego i wysokość cen za zabranie takiego bagażu. Poleca się przed wyjazdem na lotnisko upewnić się, że nasz bagaż spełnia wymogi dotyczące rozmiarów i wagi opłaconego bagażu, ponieważ dodatkowa cena za nadbagaż bywa bardzo wysoka.

Co można spakować do samolotu w bagażu kabinowym?

Regulacje prawne dotyczące transportu różnego rodzaju przedmiotów mogą różnić się w zależności od linii lotniczych oraz Dakar - Praga, do którego lecimy. Kontroler bezpieczeństwa na lotnisku ma prawo zażądać wypakowania z bagażu podręcznego każdej rzeczy, która budzi jego wątpliwość. Zabieramy tylko niezbędne rzeczy, takie jak ciuchy na zmianę, dokumenty oraz leki i akcesoria medyczne potrzebne pasażerowi w czasie lotu. Do bagażu podręcznego można zabrać maksymalnie 1 l płynów w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. żelu pod prysznic, pasty do zębów, błyszczyków, napojów, alkoholu. Jeżeli mamy biżuterię to również chowamy je do bagażu kabinowego. Spakowanie jedzenia oraz sprzętu elektronicznego w ramach bagażu podręcznego ustalają linie lotnicze w zależności od trasy lotu Dakar - Praga. W bagażu kabinowym nie powinny  znaleźć się przedmioty z ostrymi kolcami, zwłaszcza takie, które mogą być użyte jako narzędzie ataku.

Kiedy zabrać w lot tylko bagaż podręczny?

Głównie kiedy Twoja podróż do Dakar - Praga nie jest długa. Kiedy lecisz tanimi liniami lub kiedy chcesz obniżyć koszty lotu. Warto mieć ze sobą wyłącznie bagaż kabinowy jeśli Twój rejs jest z przesiadkami, bo pozwoli zaoszczędzić czas przy odprawach lotniskowych a w Dakar - Praga masz możliwość kupić potrzebne rzeczy.