X
Ładowanie...

Tanie loty Dalian Turyn

już od 99 zł
27 sty 03 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Turyn

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Turyn
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Malta
28 sty (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Turyn
01 lut (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bruksela
27 lut (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Turyn
04 mar (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 lut (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Turyn
24 lut (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 lut (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Turyn
25 lut (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 lut (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Turyn
26 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dalian Turyn

Przewodnik po lotach Dalian Turyn

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Dalian - Turyn, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Turyn lub w Dalian. Najistotniejsze kwestie związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie torby  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Dalian - Turyn. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Dalian - Turyn zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.