X
Ładowanie...

Tanie loty Dubaj Piza

już od 151 zł
30 mar 06 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Piza

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Piza
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Eindhoven
03 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
09 kwi (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Eindhoven
03 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
11 kwi (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
15 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
22 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
15 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
23 maj (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
15 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
24 maj (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dubaj Piza

Przewodnik po lotach Dubaj Piza

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla turysty

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Dubaj - Piza, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Piza lub w Dubaj. Najważniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Dubaj - Piza. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Dubaj - Piza zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Ravenna Nyborg

Tanie loty Cork Heviz

Tanie loty Billund Glarus

Tanie loty Hemavan Ischia

Tanie loty Pontresina Dubrownik

Tanie loty Greven Ryga

Tanie loty Presov Lugano

Tanie loty Brno Granada

Tanie loty Norwegian wylot z: Haugesund

Tanie loty Fluelen Graasten

Tanie loty Etihad Airways Heathrow Arpt