gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Dubaj Piza

już od 143 zł
01 paź 08 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Piza

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Piza
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
29 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
09 lis (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
15 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
22 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
16 paź (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
20 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
22 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
26 paź (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
22 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
29 paź (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dubaj Piza

Przewodnik po lotach Dubaj Piza

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla turysty

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Dubaj - Piza, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Piza lub w Dubaj. Najważniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Dubaj - Piza. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Dubaj - Piza zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.