X
Ładowanie...

Tanie loty Dublin Gazipasa

już od 1652 zł
25 cze 02 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Gazipasa

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Gazipasa
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
05 paź (pią)
KLM
Gazipasa
11 paź (czw)
Pegasus Airline
Warszawa
05 paź (pią)
KLM
Gazipasa
12 paź (pią)
Pegasus Airline
Warszawa
05 paź (pią)
KLM
Gazipasa
13 paź (sob)
Pegasus Airline
Warszawa
05 paź (pią)
KLM
Gazipasa
14 paź (nie)
Pegasus Airline
Warszawa
05 paź (pią)
KLM
Gazipasa
15 paź (pon)
Pegasus Airline
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dublin Gazipasa

Przewodnik po lotach Dublin Gazipasa

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Dublin - Gazipasa, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Gazipasa lub w Dublin. Najważniejsze kwestie bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody bagażu  tylko pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz otrzymania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie spisywania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Dublin - Gazipasa. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Dublin - Gazipasa zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed lotem.