X
Ładowanie...

Tanie loty Dusseldorf Gatwick Arpt

już od 458 zł
14 lip 21 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Niemcy Gatwick Arpt

Bilety lotnicze Niemcy Gatwick Arpt

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
05 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Londyn
19 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
05 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Londyn
10 wrz (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
05 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Londyn
11 wrz (pią)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
05 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Londyn
12 wrz (sob)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
05 sie (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Londyn
13 wrz (nie)
EasyJet
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Dusseldorf Gatwick Arpt

Przewodnik po lotach Dusseldorf Gatwick Arpt

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - wskazówki dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Dusseldorf - London (Gatwick), Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w London (Gatwick) lub w Dusseldorf. Najistotniejsze ustalenia bagażowe określa konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz otrzymania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Dusseldorf - London (Gatwick). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Dusseldorf - London (Gatwick) zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.