gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Duszanbe Pietrozawodsk

już od 392 zł
24 sie 31 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Rosja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Rosja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Moskwa
25 sie (sob)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Sankt Petersburg
26 sie (nie)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Moskwa
25 sie (sob)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Sankt Petersburg
27 sie (pon)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Moskwa
25 sie (sob)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Sankt Petersburg
28 sie (wto)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Moskwa
25 sie (sob)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Sankt Petersburg
29 sie (śro)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Moskwa
25 sie (sob)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Sankt Petersburg
30 sie (czw)
Aeroflot
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Duszanbe Pietrozawodsk

Przewodnik po lotach Duszanbe Pietrozawodsk

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - wskazówki dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Duszanbe - petrozarodsk, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w petrozarodsk lub w Duszanbe. Najistotniejsze kwestie związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od organizatora lotu. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie uzupełniania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Duszanbe - petrozarodsk. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Duszanbe - petrozarodsk zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed podróżą.