X
Ładowanie...

Tanie loty z Eindhoven do Lublina

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Eindhoven Lublin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Eindhoven Lublin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Eindhoven Lublin

Przewodnik po lotach Eindhoven Lublin

Tanie loty Eindhoven Lublin - lataj z FRU.PL

Przelot zawsze z FRU.PL! Odszukaj loty dla tras Eindhoven-Lublin i zrób rezerwację na tanie loty już natychmiast. Zobacz tanich przewoźników oraz sprawdź możliwości wyszukiwarki lotów do Polski z rozkładem na pełny tydzień.


Tanie bilety lotnicze z Eindhoven do Lublin - jak dokonać rezerwacji

Jaki jest sposób na to aby dokonać rezerwacji na lot do Lublin? Żaden problem - zrobisz to w kilku prostych krokach:

    W wyszukiwarce u góry kliknij i wpisz miasto z którego chciałbyś wylecieć z Eindhoven do Lublin:
    W kalendarzach wybierz terminy Twojego lotu z Eindhoven do Lublin
    Wskaż liczbę pasażerów z Eindhoven do Lublin
    Kliknij SZUKAJ!


Gdy ważne są dla Was najdogodniejsze możliwości przelotu do Lublin- warto rezerwować z FRU.PL. Z rodzimego kraju do Lublin podróż potrwa co najmniej 2h 10min. Najtaniej jest szansa dostać się tam już za 195 zł. Linie lotnicze mający w ofercie najtańsze tanie loty Polska to:


Tanie loty WizzAir Eindhoven Lublin

 


Tanie bilety lotnicze Eindhoven Lublin - poradnik zakupowy


Gdy zastanawiasz się by zaplanować wycieczkę do Polski, należy rozważyć obniżenie cen. Nie jest sekretem, że na kilka dni przed datą wylotu przewoźnicy podwyższają ceny. Rozpocznij polowanie tanich lotów w korzystnych cenach lub specjalnych okazji już na długo przed wylotem - wskazane jest min. 2-miesięczne wyprzedzenie. Ważne: zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Daruj sobie zbędnych wypadków za tylko kilka złotych dziennie. Zazwyczaj warto ponadto wybrać podróż wraz z wykupem hotelu. Korzystając z FRU.PL wyszukasz hotele w kraju: Polska nawet o 70% tańsze! Centrum Rezerwacji FRU.PL, zaprasza pod 22 201 11 99 zadzwoń - doradzimy w podróży!


Tanie bilety lotnicze Eindhoven Lublin - pozostałe połączenia

Do Lublin zarezerwujesz również loty z innych miast:


Tanie loty Gdańsk Lublin
Tanie loty Kraków Lublin
Tanie loty Warszawa Lublin
Tanie loty Wrocław Lublin

 


Mając wolny czas możesz także sprawdzić pozostałe połączenia do innych aglomeracji przylotu.

Tanie loty Eindhoven Gdańsk
Tanie loty Eindhoven Stambuł
Tanie loty Eindhoven Kraków
Tanie loty Eindhoven Katowice
Tanie loty Eindhoven Larnaca
Tanie loty Eindhoven Lublana
Tanie loty Eindhoven Malta
Tanie loty Eindhoven Lizbona
Tanie loty Eindhoven Warszawa
Tanie loty Eindhoven Wrocław

 

Eindhoven – port lotniczy

Lotnisko znajduje się ponad 7 km na zachód od centrum Eindhoven. Pod względem ruchu pasażerskiego, jest to drugie co do wielkości lotnisko w Holandii.
Parking
Lotnisko oferuje parking podzielony na kilka stref. Najlepiej jest dokonać wcześniejszej rezerwacji na miejsce parkingowe, za pośrednictwem oficjalnej strony lotniska.
Dojazd
Lotnisko położone jest w pobliżu autostrady A2, co zapewnia łatwy dojazd z Amsterdamu, Utrecht i Maastricht. Na lotnisko kursują dwie linie autobusowe z dworca głównego – 400 i 401.

Miasto

Eindhoven należy do miast bardziej rozrywkowych niż ciekawych pod względem historycznym. Za to miasto słynie z ciekawych muzeów, galerii sztuki czy ogromnego wyboru restauracji i kawiarni. I tak do najciekawszych atrakcji należą: Muzeum Philips, Muzeum DAF, destylarnia butelek i osada Van Gogha. Warto się też udać do Markt – czyli serca miasta, De Bergen, które jest dzielnicą artystyczną oraz do dzielnicy Het Stratumseind, w której znajdziemy kilkadziesiąt różnych restauracji.

Lublin – port lotniczy

Prawdopodobnie najładniejszy, pod względem architektonicznym, port lotniczy w Polsce, położony jest w miejscowości Świdnik oddalonej o 12 km na wschód od centrum Lublina. Lotnisko przeszło gruntowną modernizację w latach 2010-12 i jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
Parking
Parking lotniska może pomieścić około 450 samochodów i jest podzielony na dwie części. Parking A – sekcja długoterminowa, dwutygodniowy postój będzie kosztował nas około 100 zł. Parking B – sekcja godzinowa, położony bliżej wejścia do terminala, ma możliwość bezpłatnego wjazdu do 10 minut.
Dojazd Lotnisko położone jest w pobliżu obwodnicy Lublina – S12, co ułatwia dojazd samochodem. Jeśli preferujecie Państwo transport publiczny, to na lotnisko można dojechać autobusem miejskim nr.5, pociągiem z dworca głównego lub skorzystać z usługi któregoś z przewoźników prywatnych i przyjechać minibusem.

Miasto

Lublin to miasto ciekawe, które oferuje turystom wiele rzeczy do zobaczenia. Znajdują się tutaj muzea jak chociażby Państwowe Muzeum na Majdanku czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Należy też udać się do Zamku Lubelskiego i Katedry Metropolitalnej Św. Jana Chrzciela i Jana Ewangelisty. Miasto jest na tyle urokliwe, że można po nim najzwyczajniej w świecie pospacerować.

Historia Lublina

Historia Lublina rozpoczyna się, gdzieś w okolicy VI-VII w., kiedy to na terenach obecnego miasta pojawiły się pierwsze osady. Jak wszystkie okoliczne miejscowości, również te obszary znajdują się pod wypływem najpierw cywilizacji rzymskiej, a następnie bizantyjskiej. Pierwsza osada założona na miejscu Lublina znajdowała się w miejscu, w którym obecnie jest kościół św. Mikołaja. Sam kościół powstał prawdopodobnie około X. Wieku.
Nazwa Lublin pojawia się w zapisach Wincentego Kadłubka, już koło XII wieku. W roku 1241 doszło do I najazdu mongolskie na Polskę, a Lublin ucierpiał jako jedno z pierwszych polskich miast. Po tych wydarzeniach gród obronny zaczął się stopniowo przeistaczać w miasto przemysłowe, kilkadziesiąt lat później Lublin znalazł się na ważnym szlaku handlowym ciągnącym się od Morza Czarnego, aż po Bałtyk, co tylko wzmocniło rozwój miasta.
Tereny wokół miasta pamiętają wiele bitew, z racji położenia miasta blisko granicy ziem polskich, często walczono tu z Tatarami, Litwinami czy Rusinami. Po tym, jak Kazimierz Wielki, stoczył tu Bitwę pod Lublinem (1342 r.), miasto otoczono murem obronnym. W roku 1386 odbył się w Lublinie walny zjazd, w trakcie którego wybrano Władysława Jagiełłę na króla. Kolejny król Polski – Kazimierz IV Jagiellończyk, nadał Lublinowi tytuł miasta wojewódzkiego, a jego herb przedstawiał białego jelenia na czerwonym tle.
XVI wiek, to czasy świetności miasta. Odbywały się tu rozmaite zjazdy i lokalne sejmy, podpisano tu unię polsko-litewską w 1569 roku, na mocy której oba państwa zostały połączone. Odbył się tu również Drugi Hołd Pruski. W mieście założono siedzibę Trybunału Koronnego dla Małopolski, czyli swoisty Sąd Apelacyjny dla spraw prawa szlacheckiego. Lublin był również miastem, które uchodziło za główny ośrodek reformacji – działali tu Bracia Polscy i Zbór Kalwiński, powstała tu również drukarnia jezuicka.
Czasy XVIII wieku, nie są już tak fortunne dla miasta. Ogromny pożar, jaki wybuchł w 1719 roku, wyniszczył je w bardzo dużym stopniu. Podczas odbudowy, powstały miejsca zachowane po dzisiaj – Krakowskie Przedmieście i plac Litewski. Rok po ustanowieniu przez Polskę konsytucji, miasto zostało przejęte przez Rosję i to właśnie wtedy mówi się o zakończeniu okresu rozkwitu miasta.
Po III rozbiorze, Lublin znalazł się pod władaniem austriackim. Ten okres jest uznawany za czasy zastoju miasta. Później miasto zostało włączone do Księstwa Warszawskiego, ale nie wniosło do nic ożywczego do sytuacji miasta. W roku 1815 Lublin znalazł się w Królestwie Kongresowym, w zaborze rosyjskim, a w 1837 r. województwo lubelskie przekształcono w gubernię lubelską.
Ponowny rozkwit miasta, rozpoczyna się dopiero z końcem XIX wieku, przede wszystkim pod kątem naukowym i politycznym. W listopadzie 1918 r. utworzono tu rząd Ludowy Republiki Polskiej pod wodzą Ignacego Daszyńskiego. W mieście znajdowały się liczne oddziały Polskiej Organizacji Wojskowej.
W czasie II Wojny Światowej, miasto od września 1939 do lipca 1944 roku, znalazło się pod okupacją niemiecką. Zakmnięto Uniwersytet Lubelski, szkoł, kościoły, zaprzestano wydawanie gazet, a w mieście trwały łapanki. Miało tu miejsce również sporo zbrodni wojennych, czyli egzekucji na ludności zamieszkującej te tereny. Po uwolnieniu miasta z rąk okupantów, władzę w nim sprawowała Armia Krajowa, a Krajowa Rada Narodowa powołała Tymczasowy Rząd Rzeczypospolitej Polskiej.