X
Ładowanie...

Tanie loty Enfidha Warszawa

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
09 gru 16 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Enfidha Warszawa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Enfidha Warszawa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Enfidha Warszawa

Przewodnik po lotach Enfidha Warszawa

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Enfidha - Warszawa, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Warszawa lub w Enfidha. Najważniejsze kwestie bagażowe określa konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez załogę oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już w trakcie sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Enfidha - Warszawa. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych przywiezie nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Enfidha - Warszawa zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.