gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Gaziantep Eastleigh

już od 2842 zł
24 sie 31 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Eastleigh

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Eastleigh
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
18 sie (sob)
KLM
Eastleigh
22 sie (śro)
KLM
Warszawa
18 sie (sob)
KLM
Eastleigh
21 sie (wto)
KLM
Warszawa
18 sie (sob)
KLM
Eastleigh
24 sie (pią)
Air France
Warszawa
18 sie (sob)
KLM
Eastleigh
25 sie (sob)
Flybe British European
Warszawa
18 sie (sob)
LOT
Eastleigh
23 sie (czw)
KLM
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Gaziantep Eastleigh

Przewodnik po lotach Gaziantep Eastleigh

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Gaziantep - Southhampton, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Southhampton lub w Gaziantep. Najważniejsze ustalenia bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie torby  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do starania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Gaziantep - Southhampton. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Gaziantep - Southhampton zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.