X
Ładowanie...

Tanie loty Gdańsk Johor Bahru

już od 488 zł
03 lip 10 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Malezja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Malezja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Singapur
06 lip (sob)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Kuala Lumpur
12 lip (pią)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Singapur
08 lip (pon)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Kuala Lumpur
12 lip (pią)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Singapur
11 wrz (śro)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Kuala Lumpur
13 wrz (pią)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Singapur
11 wrz (śro)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Kuala Lumpur
14 wrz (sob)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Singapur
12 wrz (czw)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Kuala Lumpur
14 wrz (sob)
Malaysia Airlines
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Gdańsk Johor Bahru

Przewodnik po lotach Gdańsk Johor Bahru

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Gdańsk - Johor Bahru, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Johor Bahru lub w Gdańsk. Najistotniejsze ustalenia bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Gdańsk - Johor Bahru. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Gdańsk - Johor Bahru zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Amsterdam Krajowa

Tanie loty Sitia Hornafjordur

Tanie loty Falköping Bratysława

Tanie loty Villars-Sur-Ollon Fluelen

Tanie loty Thisted Kouvola

Tanie loty Tulcea Bruksela

Tanie loty Nisz Lucerna

Tanie loty Verbier Kasos Island

Tanie loty Bregenz Albenga

Tanie loty Air Namibia Accra

Tanie loty Turkish Airlines Katowice Borg El Arab