X
Ładowanie...

Tanie loty Ryanair Gdańsk Kraków

już od 120 zł
05 lut 12 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Ryanair

Gdańsk Kraków

Bilety lotnicze Ryanair Gdańsk Kraków

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
04 mar (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
11 mar (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
13 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
18 maj (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
15 maj (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
18 maj (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
03 cze (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
05 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
01 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
03 kwi (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ryanair Gdańsk Kraków

Przewodnik po lotach Ryanair Gdańsk Kraków

Odprawa na lotnisku

Lot samolotem Gdańsk - Kraków linią Ryanair to dla wielu osób ogromny stres związany nie tylko z samym faktem wzbijania się w przestworza, ale również z procedurami, którym trzeba poddać się na lotnisku. Jak wygląda odprawa i na co należy się przygotować? Zebraliśmy najbardziej istotne rady dla turystów.

Bądź na lotnisku przed czasem

Przed Tobą podróż Gdańsk - Kraków linią Ryanair? Pamiętaj, że przed wylotem koniecznie jest przejście odprawy, w czasie której podróżni nadają bagaże rejestrowane, a także otrzymują karty upoważniające do wejścia na pokład. Jeśli nie chcesz spóźnić się na samolot, bądź na miejscu już na 2 godziny przed wylotem. Najpierw należy stawić się przy odpowiedniej bramce i okazać dokumenty - dowód tożsamości lub wizę a także bilet lotniczy. Kolejnym krokiem jest nadanie bagażu odprawianego, który będzie przewieziony w luku samolotu. Po wykonaniu tych czynności turysta dostaje kartę upoważniającą do wejścia na pokład, która zawiera dane personalne, numer miejsca czy data odlotu.

Weryfikacja bagażu pokładowego

Kolejnym krokiem będzie udanie się do bramki bezpieczeństwa. To tutaj weryfikuje się dokonywana jest kontrola bagażu wnoszonego na pokład, który przechodzi przez skaner. Podróżny jest zobowiązany do wyjęcia metalowych przedmiotów - chodzi np. o pasek od spodni, pieniądze w bilonie czy sprzęty elektroniczne - telefon, tablet i przejścia przez bramkę sprawdzającą. Czasem przeprowadzana jest kontrola osobista.

Jak skrócić odprawę

Po odbyciu kontroli podróżny z bagażem podręcznym może w końcu spokojnie czekać na odlot. Ostatnim krokiem będzie okazanie karty pokładowej personelowi, który kieruje do tzw. rękawa lub autobusu przewożącego turystów na pokład. Warto także zauważyć, że obecnie dużo linii lotniczych, np. na trasie Gdańsk - Kraków pozwala przejść odprawę przez internet, co redukuje formalności.