X
Ładowanie...

Tanie loty Ryanair Gdańsk Kraków

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
03 paź 10 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Ryanair

Gdańsk Kraków

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Ryanair Gdańsk Kraków

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ryanair Gdańsk Kraków

Przewodnik po lotach Ryanair Gdańsk Kraków

Odprawa na lotnisku

Lot samolotem Gdańsk - Kraków linią Ryanair to dla wielu osób ogromny stres związany nie tylko z samym faktem wzbijania się w przestworza, ale również z procedurami, którym trzeba poddać się na lotnisku. Jak wygląda odprawa i na co należy się przygotować? Zebraliśmy najbardziej istotne rady dla turystów.

Bądź na lotnisku przed czasem

Przed Tobą podróż Gdańsk - Kraków linią Ryanair? Pamiętaj, że przed wylotem koniecznie jest przejście odprawy, w czasie której podróżni nadają bagaże rejestrowane, a także otrzymują karty upoważniające do wejścia na pokład. Jeśli nie chcesz spóźnić się na samolot, bądź na miejscu już na 2 godziny przed wylotem. Najpierw należy stawić się przy odpowiedniej bramce i okazać dokumenty - dowód tożsamości lub wizę a także bilet lotniczy. Kolejnym krokiem jest nadanie bagażu odprawianego, który będzie przewieziony w luku samolotu. Po wykonaniu tych czynności turysta dostaje kartę upoważniającą do wejścia na pokład, która zawiera dane personalne, numer miejsca czy data odlotu.

Weryfikacja bagażu pokładowego

Kolejnym krokiem będzie udanie się do bramki bezpieczeństwa. To tutaj weryfikuje się dokonywana jest kontrola bagażu wnoszonego na pokład, który przechodzi przez skaner. Podróżny jest zobowiązany do wyjęcia metalowych przedmiotów - chodzi np. o pasek od spodni, pieniądze w bilonie czy sprzęty elektroniczne - telefon, tablet i przejścia przez bramkę sprawdzającą. Czasem przeprowadzana jest kontrola osobista.

Jak skrócić odprawę

Po odbyciu kontroli podróżny z bagażem podręcznym może w końcu spokojnie czekać na odlot. Ostatnim krokiem będzie okazanie karty pokładowej personelowi, który kieruje do tzw. rękawa lub autobusu przewożącego turystów na pokład. Warto także zauważyć, że obecnie dużo linii lotniczych, np. na trasie Gdańsk - Kraków pozwala przejść odprawę przez internet, co redukuje formalności.