X
Ładowanie...

Tanie loty Gdańsk Lugano

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
10 gru 17 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Gdańsk Lugano

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Gdańsk Lugano

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Gdańsk Lugano

Przewodnik po lotach Gdańsk Lugano

Jet lag- to warto wiedzieć! Porady dla podróżnych na trasie Gdańsk - Lugano

Czym jest jet lag? Krótko mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się podczas podróży Gdańsk - Lugano w kierunku równoleżnikowym spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Uciążliwość zespołu jet lag jest uzależniona od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku podróży. Syndrom jet lag jest odczuwany w większym stopniu przy podróżowaniu w kierunku wschodnim, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi łatwiej przestawić się na dłuższy dzień, jak to ma miejsce w trakcie podróży w kierunku zachodnim. Objawami zespołu jet lag mogą być: zaburzenia snu, zmęczenie, migrena, zaburzenia apetytu. Aby złagodzić objawy jet lag na kilkanaście dni przed wylotem Gdańsk - Lugano zaleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować położyć się spać później niż zwykle, jeśli będziesz podróżować w kierunku zachodnim oraz spróbuj zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli lecisz w kierunku wschoodnim.

Jet lag na trasie Gdańsk - Lugano - porady, jak sobie z nim radzić dla osób podróżujących na zachód

Jeśli Twój lot kieruje Cię na zachodnią część kuli ziemskiej ważne jest abyś nie zasnął. Aby tego uniknąć często zmieniaj pozycję. Pij duże ilości napojów niegazowanych, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem wysokobiałkowe, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po wylądowaniu postaraj się poczekać do wieczora aby iść spać, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Gdańsk - Lugano - porady jak złagodzić objawy dla turystów podróżujących na wschód

Jeśli podróżujesz samolotem na wschód od swojego Gdańsk postaraj się zasnąć. W razie bezsenności poproś załogę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz wysokokaloryczny posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się wprowadzić w sen w sposób naturalny, a więc zaleca się unikać środków nasennych oraz napojów zawierających alkohol, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże przetrwać syndrom jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w Lugano, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz na pokład samolotu. To pomoże ułatwić Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, do jakich będziesz musiał się dostosować. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na spacerowaniu. Jeśli zażywasz leki według ściśle ustalonego harmonogramu, przed rozpoczęciem podróży Gdańsk - Lugano powinieneś zasięgnąć opinii specjalisty.