X
Ładowanie...

Tanie loty Gdańsk Patras

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
22 kwi 29 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Gdańsk Patras

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Gdańsk Patras

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Gdańsk Patras

Przewodnik po lotach Gdańsk Patras

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Gdańsk - Patras- poradnik dla pasażerów

Lecisz w podróż samolotem Gdańsk - Patras po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w sieci pojawiają się informacje o kilku rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Gdańsk - Patras w dniu lotu, podczas którego pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobligowany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Gdańsk - Patras. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż odprawiany. Wprowadź do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz nadać swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed lotem. Po wpisaniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, aby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Zermatt Bol

Tanie loty Zofingen Appenzell

Tanie loty Albenga Vevey

Tanie loty Chaves Sala

Tanie loty Lucerna Foggia

Tanie loty Maringa Neapol

Tanie loty Patreksfjordur Enkoping

Tanie loty Stara Zagora Glarus

Tanie loty Chateau-D'Oex Arvidsjaur

Tanie loty Ceuta Göteborg

Tanie loty Hahn Air Tokio Honolulu