X
Ładowanie...

Tanie loty Gdańsk Sztokholm

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Gdańsk Sztokholm

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Gdańsk Sztokholm

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Gdańsk Sztokholm

Przewodnik po lotach Gdańsk Sztokholm

Co sprawdzić przed podróżą Gdańsk - Sztokholm? Krótki poradnik dla podróżujących

Wybierasz się w podróż Gdańsk - Sztokholm, zanim wyruszysz warto przejrzeć kilka ważnych rzeczy i informacji, aby cała podróż przebiegła komfortowo a nieprzewidziane sytuacje nie zepsuły pięknych wspomnień z Gdańsk - Sztokholm. Aby Ci w tym pomóc opracowaliśmy ten niewielki informator.

Obowiązkowe dokumenty, czyli o czym nie możesz zapomnieć!

Podstawowym dokumentem uprawniającym do podróżowania poza teren naszego kraju, jest paszport. Czasem wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument zawierający Twoje dane. Niezbędny jest również bilet papierowy. Dlatego przed lotem poleca się stosunkowo wcześniej sprawdzić ważność dokumnetów, aby uniknąć przykrej niespodzianki w trakcie odprawy oraz czy informacje na bilecie są tożsame z dokumentem, który wykorzystałeś do rezerwacji lotu. W zależności od wybranej trasy Gdańsk - Sztokholm upewnij się, czy nie musisz posiadać innych dokumentów obowiązkowych do uzyskania zgody na pobyt i poruszanie się po kraju docelowym. Najczęściej mowa tu, o takich dokumentach jak wiza tranzytowa, aktualne szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez moskity lub inne owady, ubezpieczenie podróżne. Pamiętaj, że obowiązek załatwienia tych dokumentów za każdym razem leży w gestii podróżującego. Zasady wjazdu do poszczególnych krajów opisane są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeśli zamierzasz podróżować z maluchem dla niego również musisz mieć przy sobie obowiązkowe dokumenty, w tym zgoda drugiego opiekuna, w przypadku podróży w pojedynkę. Zanim pojedziesz na lotnisko przeczytaj, o której godzinie linie lotnicze przewidział odprawę biletowo-bagażową. W przypadku odprawy na lotnisku po otrzymaniu karty pokładowej oraz kwitu bagażowego koniecznie sprawdź czy informacje, które się na nich znajdują zgadzają się ze stanem faktycznym. W praktyce oznacza to, że trzeba zweryfikować poprawność danych osobowych, numer lotu, kierunek Gdańsk - Sztokholm, a w przypadku bagażu głównego czy na kwicie bagażowym również wszystko jest poprawne. Jeśli zdecydowałeś się na odprawę online koniecznie sprawdź czy posiadasz wszystkie, odpowiednio wydrukowane karty pokładowe i kwit bagażowy.

Tańszy lot przesiadkowy do Gdańsk - Sztokholm- o czym warto pamiętać, przy wybraniu takiego wariantu?

W zależności od miejsca, w którym znajduje się lotnisko przesiadkowe, czas w oczekiwaniu na przesiadkę przeznacz na zwiedzanie miasta, w którym znajduje się Twoje lotnisko przesiadkowe. Pamiętaj tylko , że wyjście z lotniska w czasie przesiadki nie zawsze jest takie oczywiste. Czasem dane państwo wymaga stosownej wizy, tak zwanej tranzytowej, uprawniającej do przejazdu przez swój teren. Niektóre kraje nie wymagają tego dokumentu, ale oczekują przebywania na lotnisku krócej niż dobę i posiadania biletu z nazwą lotniska w Sztokholm. Dlatego przed lotem warto dokładnie zapoznać się z regulacjami obowiązującymi w kraju transferowym. Zasady wjazdu do poszczególnych państw znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ponadto zawsze weryfikuj, czy informacje zawarte na karcie pokładowej zgadzają się z tym, co wyświetla tablica informacyjna na lotnisku. Pomoże Ci to uniknąć przykrej niespodzianki.

Co jeszcze warto przeczytać lub poznać przed wyjazdem Gdańsk - Sztokholm?

Oczywiście poza niezbędnymi formalnościami warto zapoznać się z regulaminem operatora lotu, z usług którego korzystamy, dotyczącym przewozu bagażu, co zrobić w sytuacji,gdy Twoja torba zaginie lub zostanie uszkodzona z winy przewoźnika lub co zrobić w przypadku odwołania lub opóźnienia samolotu. Ponadto zanim zaczniesz pakować torbę sprawdź jakie limity wagi i wielkości określił przewoźnik w odniesieniu do bagażu podręcznego, jak również dla bagażu głównego oraz czego kategorycznie nie możesz zabrać ze sobą. Jeśli na stronie linii lotniczych nie znajdziesz odpowiedniej informacji, znajdziesz ją na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jak już przeczytasz wszystkie najistotniejsze informacje pozostaje tylko zagłebić się w lekturze przewodnika, co warto obejrzeć, gdzie warto spróbować lokalnych specjałów kulinarnych i jakiej aury spodziewać się na czas pobytu.

Zobacz linie lotnicze latające na trasie Gdańsk - Sztokholm