X
Ładowanie...

Tanie loty Ryanair Gdańsk Wrocław

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
13 paź 20 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Ryanair

Gdańsk Wrocław

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Ryanair Gdańsk Wrocław

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ryanair Gdańsk Wrocław

Przewodnik po lotach Ryanair Gdańsk Wrocław

Odprawa na lotnisku

Lot samolotem Gdańsk - Wrocław linią Ryanair oznacza duży stres związany nie tylko z samym faktem odbycia lotu, ale również z koniecznością przejścia odprawy. Czy da się ominąć odprawę biletowo-bagażową? Przedstawiamy praktyczny przewodnik dla turystów.

Karta pokładowa

Planujesz lot Gdańsk - Wrocław linią Ryanair? Pamiętaj, że przed wylotem koniecznie jest przejście odprawy, w czasie której turyści nadają bagaże główne, a także uzyskują od obsługi dokumenty upoważniające do wejścia na pokład. Jeśli chcesz przejść odprawę bez stresu, przybądź na lotnisko na 3 godziny przed odlotem. W pierwszej kolejności należy udać się do odpowiedniej bramki i okazać dokumenty - dowód tożsamości lub paszport oraz bilet lotniczy. Kolejnym krokiem jest nadanie bagażu głównego, który będzie przewieziony w luku samolotu. Po wykonaniu tych czynności podróżny otrzymuje kartę pokładową, która zawiera dane personalne, numer lotu i data odlotu.

Kontrola bezpieczeństwa

Następnym krokiem będzie udanie się do bramki bezpieczeństwa. To tutaj sprawdza się walizkę, którą przechodzi przez skaner. Pasażer jest zobligowany do wyłożenia metalowych przedmiotów do przygotowanej kuwety - chodzi np. o pasek od spodni, pieniądze w bilonie czy urządzenia elektroniczne - telefon, laptop i przejścia przez bramkę bezpieczeństwa. Czasem obsługa prosi o zdjęcie butów.

A może przez internet

Po odbyciu kontroli podróżny z walizką podręczną może nareszcie spokojnie czekać na odlot. Po okazaniu karty pokładowej personel prosi o przejście do tzw. rękawa lub autobusu przewożącego turystów na pokład. Warto także podkreślić, że w dzisiejszych czasach wielu przewoźników, np. na trasie Gdańsk - Wrocław pozwala przejść odprawę online, co redukuje formalności.