X
Ładowanie...

Tanie loty Genewa Ateny

już od 163 zł
31 maj 07 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Ateny

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Ateny
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Łódź
02 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
16 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
11 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
15 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wrocław
01 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
08 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
04 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
08 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
04 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
10 cze (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Genewa Ateny

Przewodnik po lotach Genewa Ateny

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Genewa - Ateny ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których maszyna zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest CAT , czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Genewa - Ateny?

Chcesz polecieć samolotem do Genewa - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Genewa - Ateny samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez całą podróż.