X
Ładowanie...

Tanie loty Genua Kiszyniów

już od 305 zł
28 sty 04 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Kiszyniów

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Kiszyniów
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
02 lut (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kiszyniów
09 lut (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
26 maj (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
03 cze (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 maj (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
04 cze (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 maj (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
05 cze (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
26 maj (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
06 cze (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Genua Kiszyniów

Przewodnik po lotach Genua Kiszyniów

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Genua - Kiszyniów, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Kiszyniów lub w Genua. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo w czasie dowozu przez załogę oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz otrzymania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Genua - Kiszyniów. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem bagażu na lotnisku?

Zanim polecisz do Genua - Kiszyniów zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.