X
Ładowanie...

Tanie loty Gran Canaria Tuluza

już od 178 zł
29 cze 06 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Tuluza

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Tuluza
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
18 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Tuluza
22 sie (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
16 lip (pon)
Ryanair
Tuluza
22 sie (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
05 wrz (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Tuluza
12 wrz (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
17 lip (wto)
Ryanair
Tuluza
22 sie (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
26 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Tuluza
29 sie (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Gran Canaria Tuluza

Przewodnik po lotach Gran Canaria Tuluza

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Gran Canaria - Toulouse, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Toulouse lub w Gran Canaria. Najważniejsze kwestie związane z bagażem określa konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia bagażu  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że podróżny ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Gran Canaria - Toulouse. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Gran Canaria - Toulouse zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed podróżą.