X
Ładowanie...

Tanie loty Hamburg Zaporoże

już od 1138 zł
04 paź 11 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Niemcy Zaporoże

Bilety lotnicze Niemcy Zaporoże

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
02 lis (pon)
Turkish Airlines
Zaporoże
06 lis (pią)
Turkish Airlines
Berlin
02 lis (pon)
Turkish Airlines
Zaporoże
07 lis (sob)
Turkish Airlines
Berlin
02 lis (pon)
Turkish Airlines
Zaporoże
08 lis (nie)
Turkish Airlines
Berlin
03 lis (wto)
Turkish Airlines
Zaporoże
07 lis (sob)
Turkish Airlines
Berlin
03 lis (wto)
Turkish Airlines
Zaporoże
08 lis (nie)
Turkish Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Hamburg Zaporoże

Przewodnik po lotach Hamburg Zaporoże

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Hamburg - Zaporozhe, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Zaporozhe lub w Hamburg. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za szkody walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Hamburg - Zaporozhe. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników przywiezie nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Hamburg - Zaporozhe zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.